Okulary przeciwsłoneczne z korekcją.

Pomimo tego że kochamy słońce, czasami zbytnia ekspozycja na jego działanie może się dla nas okazać szkodliwa. Warto więc zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV,  przy tym nie tracąc nic z komfortu przejrzystego widzenia ani dobrego i modnego wyglądu.

tanie-okulary-zywiec

 

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby. Nie każdy jednak wie, że można nosić okulary w najbardziej wyszukanych kolorach w dodatku z przepisaną przez specjalistę korekcją.

Najpowszechniej stosuje się kolory brązowe, szare, czarne i szaro-zielone. To baza soczewki barwionej. Kolory te zapewniają najlepszą ochronę przed słońcem.

okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-zywiec

Oprócz pełnego barwienia w wymienionych wcześniej kolorach możliwe jest zabarwienie soczewki w sposób gradalny. Oznacza to, że soczewka będzie miała ciemniejszą barwę na górze, jaśniejszą na dole.

optyk-zywiec

Bardzo popularnym dodatkiem do standardowych szkieł przeciwsłonecznych jest też powłoka lustrzana dostępna w wielu kolorach, takich jak na przykład: niebieski, pomarańczowy, srebrny, złoty, zielony, fioletowy, fuksja, złotoróżowy, liliowy, turkusowy, czerwony, brązowy, miedziany. W połączeniu z odpowiednią oprawą powłoka lustrzana tworzy bardzo oryginalny dodatek do stroju.

okulary-lustrzanki-zywiec

Istotną sprawą jest zastosowany w szkłach barwionych kolor soczewki. Nie powinien on zakłócać naturalnego odbioru barw. Najlepiej więc stosować pod powłokę lustrzaną kolory bazowe – czyli brąz, szary, zielony.

 

Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania można także zastosować w oprawie panoramicznej, czyli mocno zakrzywionej. Najczęściej mocno zakrzywiona oprawa występuje w oprawie sportowej, przeznaczonej, np. do jazdy na rowerze. Ważnym parametrem w przypadku szkieł barwionych jest ich zdolność do wygaszania szkodliwego dla oczu promieniowania ultrafioletowego (UV). Wybierając barwione soczewki z korekcją mamy pewność, że zapewniajmy sobie najwyższy poziom ochrony wzroku.  Jest to o tyle ważne, że jeśli soczewki barwione nie wygaszają w wystarczającym stopniu niewidocznego promieniowania UV, to okulary słoneczne w których je zastosowano mogą być niebezpieczne dla naszych oczu. Gdy używamy okularów przeciwsłonecznych  do naszego oka wpada mniejsza ilość światła, źrenica ulega rozszerzeniu , a w ten sposób na soczewkę oka pada i do siatkówki dociera większa ilość promieniowania UV. W tej sytuacji jeśli stosujemy okulary bez właściwej ochrony, w  dalszej perspektywie może stać się to przyczyną poważnych chorób oczu.

 

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów soczewek okularowych zapewniających najwyższą jakość widzenia, pełną ochronę przed promieniowaniem UV, a przy tym modny wygląd w warunkach dużego nasłonecznienia .

Zadzwoń, aby wybrać najlepszy produkt do Twoich potrzeb.