8 błędów, które okularnice najczęściej popełniają podczas makijażu

Które makijaże lepiej zostawić na czas noszenia soczewek? Jakich błędów unikać? Zapamiętaj 8 błędów najczęściej popełnianych przez okularnice.

 

177799_blondynka-makijaz-okulary

 

1. Maskara na dolnych rzęsach

Zwykle radzimy, by nakładać tusz zarówno na górne, jak i na dolne rzęsy. W tym szczególnym wypadku warto jednak uważać. Pomalowane rzęsy mogą wyglądać jak cień, który i tak rzucany jest w tą okolicę przez oprawki. Przez to możesz wyglądać na niewyspaną.

2. Za ciemne cienie

Cienie w mrocznych, ciężkich kolorach, takie jak te, które wykorzystujesz do stworzenia smoky eye, są dobre dla dziewczyn, które noszą soczewki. Jeśli tego dnia decydujesz się na okulary, wybierz raczej jaśniejsze, delikatniejsze kolory. Przez pryzmat okularów ciemne oczy będą wyglądały jeszcze bardziej mrocznie. Jeśli zależy ci na bardziej wieczorowym efekcie, możesz dodać odrobinę cienia w średnim odcieniu na linii załamania powieki.

3. Dopasowywanie linera do koloru oprawek

Kolorowe eyelinery są teraz modne, ale nigdy nie próbuj dopasować ich koloru (ani koloru cieni) do barwy oprawek. Twoje oczy będą wyglądały na zapadnięte i zupełnie rozmyją się na tle dwóch intensywnych odcieni. Zamiast tego wybieraj kosmetyki o jeden lub dwa odcienie jaśniejsze od oprawek (chyba, że te są w bardzo jasnym kolorze!). Przy czarnych oprawkach świetnie wyglądają cienie szare, brązowe i granatowe, natomiast przy brązowych – odcienie beżu, bursztynu i czekolady. W ciągu dnia kreski mogą być roztarte, wykonane kredką. Wieczorem możesz dodać im kształtu poprawiając linię eyelinerem.

4. Zapominanie o zalotce

Zalotka to doskonały sposób na optyczne otworzenie i powiększenie oczu. Jeśli nosisz okulary, nie powinnaś o tym zapominać. Tym bardziej, że raczej nie możesz sobie wtedy pozwolić np. na sztuczne rzęsy, bo za długie włoski zahaczają o szkła. Dzięki zalotce uzyskasz podobny efekt, ale bez dyskomfortu – w końcu ich długość się nie zmieni. Jeśli zależy ci na wyjątkowo trwałym i intensywnym efekcie, przed zastosowaniem zalotki nagrzej jej końcówkę suszarką.

okulary makijaż optyk jeleśnia

5. Zaniedbywanie skóry

Cała uwaga skupia się oczywiście na twoich oczach, szczególnie jeśli wybierzesz grube, kolorowe oprawki. Nie jest to jednak powód, by całkowicie ignorować resztę twarzy. Skóra musi być wygładzona, a jej koloryt wyrównany. Wystarczy lekki podkład lub krem BB, by twoja skóra stanowiła gładkie tło dla pięknych, wyrazistych oczu.

6. Zapominanie o workach

Niestety, oprawki rzucają cień i twoje oczy mogą wyglądać na podkrążone. Żeby tego uniknąć, zaprzyjaźnij się z korektorem w płynie. Wybierz taki w żółtym odcieniu, który poradzi sobie zarówno z cieniami, jak i drobnymi zaczerwienieniami.

7. Mieszanie grubości

Jeśli twoje okulary mają grube, rogowe oprawki – idź na całość. Nie ograniczaj się do lekkiej kreski, ale namaluj grubą linię eyelinerem. Jeśli natomiast wybrałaś subtelne oprawki, kreska musi być równie delikatna. Nie mieszaj dwóch różnych grubości, to to po prostu dwa różne style – wprowadzisz zamieszanie i oczy zamiast przyciągać uwagę w pozytywny sposób, będą rozmyte.

8. Ignorowanie brwi

Czasem tak bardzo skupiamy się na tym co dzieje się „wewnątrz” oprawek, że zapominamy o naturalnej oprawie swoich oczu. Brwi zasługują na równie dużo uwagi – pamiętaj, by je regulować i podkreślać ich kształt kredką lub cieniem. Poza tym mocne brwi dają optyczny liftingi przyciągają uwagę do górnej powieki, zamiast do tworzącego się pod okiem cienia.

zakład optyczny w jeleśnia okulary żywiec najtańsze